علم تجربی در تفاسیر بزرگان

الکل داروخونه ای قابل خوردنه؟

اگه منظورت اتانوله، الان توی الکل سفید یه درصد متانول اضافه میکنن تا نتونی این سوءاستفاده رو بکنی! بعضی از شرکتا هم این کارو نمیکن، اگه از خود شخص فروشنده بپرسی بهت میگه (بعضی از سوپری ها هم الکل سفید میفروشن که مخصوص خوردنه!)
——–
دلیل تلخی الکل سفید در ایران
در ایران مدتیه که الکل های سفید یا همون اتانول Ethanol که از داروخانه ها خریداری میشه با ماده ای ترکیب شدن که به قدری تلخ و بدمزه ست که اونو غیر قابل نوشیدن کرده و باعث رستگاری مردم شده (!) . این ماده که تلخ ترین ماده شناخته شده در جهان هست , با نام های زیر شناخته میشه :
Bitrex – Aversion – Denatonium Benzoate و بیشتر به نام دناتونیوم معروفه و با فرمول شیمیایی : C2H5OH شناخته میشه . این ماده بطور اتفاقی توسط یک متخصص بیهوشی در سال ۱۹۵۸ میلادی شناخته شد . این ماده بی رنگ و بی بو هست و موارد مصرف اون برای دور نگه داشتن حیوانات , از بین بردن عادت کودکان برای جویدن ناخن , تلخ کردن الکل های صنعتی , تلخ کردن مشروبات الکلی برای کسانی که اعتیاد به الکل دارن در کمک به ترک اعتیاد اونها , شامپوها و صابون ها برای جلوگیری از خورده شدن اونها توسط کودکان , بعضی لوازهای آرایش , حلال های رنگ , مرگ موش , ضد یخ و بسیاری از مایعاتی که شبیه نوشیدنی های خوراکی هستن و ممکنه به اشتباه خورده بشن , بکار میره . اضافه کردن اون در الکل سفید برای جلوگیری از مصرف اون توسط دولت ها صورت میگیره و مقداری که در یک لیتر الکل بکار میره در حدود ۱۰ PPT هست . ضرر این ماده تا به حال شناخته نشده ولی ممکنه در دراز مدت اثراتی روی بدن انسان بجا بذاره که هنوز ثبت نشده چون هیچ موجودی قادر به بلعیدن اون نیست !
——-
الكل اتانول اگر كوچكترين اثري از متانول داشته باشه فرد رو دچار مشكل حاد ميكنه حتي تا پاي مرگ فقط براي اينكه كسي نخوره اونو با مواد افزاينده حسابي تند و تلخ كردن همين.
اگه فقط تلخ کننده باشه که همه استفاده میکنن، مگه حالا مزه اتانول چیه که بخواد با تلخ کننده چی بشه! اما الکلی که در بیمارستانها استفاده میشه با اونی که توی داروخونه هست فرق داره، الکل داروخونه ها دارای یه درصد خیلی کمی متانول هست و متانول هم باعث کور شدن میشه. از چند سال پیش به بعد خیلی از کسایی که از قبل از اون از اتانول داروخونه استفاده میکردن چشماشون ضعیف شد و این قضیه هم خیلی سر و صدا کرد. کلاً پیشنهاد میکنم از این ریسکا نکنید!
http://forum.p30world.com/archive/index.php/t-451651.html

درباره نویسنده

داریوش طاهری اهواز

مردان بزرگ در مکان و زمان نمی گنجند و متعلق به محدوده ی جغرافیایی و زمانی خاصی نیستند.

نظر بدهید